Wikipedia dołączyła do wydawców Brave Rewards

Wikipedia w Brave Rewards

Od kilku dni, użytkownicy przeglądarki Brave mogą wspierać Wikipedię napiwkami. Jest to możliwe, ponieważ ta darmowa encyklopedia internetowa, dołączyła do platformy Brave Rewards jako wydawca czyli twórca treści internetowych.

Stając się zweryfikowanym twórcą, Wikipedia dołącza do ponad 240.000 wydawców platformy Brave Rewards, którzy mogą otrzymywać darowizny w Basic Attention Token (BAT) od ponad 7 milionów aktywnych użytkowników.

Jak powiedział Brendan Eich, dyrektor generalny i współzałożyciel Brave:

„Cieszymy się, że możemy powitać Wikipedię jako zweryfikowanego wydawcę Brave Rewards i połączyć ją bezpośrednio z użytkownikami Brave w celu automatycznego i anonimowego przekazywania darowizn. Brave i Wikipedia mają na celu wspieranie najlepszych treści w Internecie bez inwazyjnych programów śledzących i reklam oraz tworzenie ekosystemu online, który umożliwia twórcom dzielenie się swoją pracą”.

Jak wesprzeć Wikipedię swoimi tokenami BAT?

Zasada pozostaje bez zmian. Przeglądając treści wikipedii w przeglądarce Brave, możesz w dowolnym momencie kliknąć w ikonę trójkąta, znajdującą się po prawej stronie paska wyszukiwania i przekazać dowolny napiwek. Z pewnością przyczyni się to do dalszego, bezpłatnego działania tej globalnej encyklopedii. Możesz dokonywać jednorazowych lub cyklicznych, miesięcznych darowizn.

Jak wesprzeć Wikipedię BAT?

Dla przypomnienia, jak działa Brave Rewards. Użytkownicy mogą kupować tokeny BAT dla swoich zintegrowanych portfeli lub zarabiać je oglądając reklamy w przeglądarce. Użytkownicy w regionach, w których jeszcze nie wyświetla się Brave Ads, jak Polska, mogą przekazywać BAT otrzymane z okazjonalnych dotacji.

To co, wesprzecie Wikipedię? My tyle razy z niej korzystaliśmy, że chyba warto się odwdzięczyć.