Widget Binanace w przeglądarce Brave Browser. Co to jest?

Od najnowszej aktualizacji desktopowej wersji przeglądarki Brave w wersji 1.8, zauważyć możemy widget gełdy kryptowalutowej Binance. O co w tym chodzi, jak możemy korzystać z tego narzędzia i czy mamy z tego rozwiązania jakieś profity jako użytkownicy?

Czym jest Binance?

Binance to największa na świecie giełda kryptowalut pod względem tzw głębokości czyli ilości handlowanej waluty oraz pod względem liczby użytkowników. Każdy, kto chce kupić kryptowaluty (choćby zwykłego bitcoina) zapewne rozważał jej użycie, ponieważ ma największą płynność oraz setki par którymi możemy handlować. Binance jest dostępna również w polskiej wersji językowej.

Brave za to, jako pierwsza na świecie przeglądarka integruje w sobie jej narzędzia. Oczywiście taki widget można również dezaktywować, o czym niżej.

Jakie możliwości daje widget?

Teraz, za pomocą widgetu widocznego w oknie nowej zakładki można w łatwy sposób kupić i sprzedać Bitcoina, Basic Attention Token lub inne kryptowaluty.

Opcja ta jest szczególnie przydatna osobom, które mają konto w Binance lub dopiero myślą o zakupie kryptowalut natomiast nie daje dodatkowego zarobku (zobacz czym jest Brave Rewards) jak w przypadku reklam.

Pełną funkcjonalność widgetu poznasz dopiero, gdy zalogujesz się do swojego konta Binance. Za pomocą przycisku Połącz, integrujesz przeglądarkę Brave z kontem Binance.

Foto: Funkcjonalność po zalogowaniu

Od tej pory, dzięki widgetowi, będziesz mógł w prosty sposób dokonać podstawowych operacji:

  • Podsumowanie – Pokazuje wartość posiadanych kryptowalut
  • Wpłata – Wyświetla obsługiwane kryptowaluty wraz z ich ceną. Umożliwia wpłatę na portfel Binance za pomocą kodu QRC.
  • Wymiana – Umożliwia wymianę jednej waluty na drugą we wszystkich parach obsługiwanych przez giełdę (np. BTC do BAT).
  • Zakup – Umożliwia szybki zakup lub sprzedaż kryptowalut.

Denerwuje cię widget Binance w Brave? Możesz go wyłączyć.

Jeżeli nie masz i nie chcesz mieć nic wspólnego z kryptowalutami, możesz w łatwy sposób dezaktywować widget Binance w Brave. Wystarczy w polskiej wersji językowej (jak zrobić Brave po polsku pisaliśmy tu) otworzyć nową zakładkę na którym widać widget a następnie kliknąć w Dostosowywanie w prawym dolnym rogu. Z rozwiniętego menu odznaczamy Pokaż Binance i widget nie będzie więcej widoczny.

Foto: Dezaktywacja widgetu Binance w Brave Browser

Pod koniec roku, widget ma być zaimplementowany również do mobilnych wersji przeglądarki Brave dla iOS i Android.