Reklamy na 'nowej karcie’ dadzą tobie aż 70% zysku!

Od niedawna można zauważyć, że wśród pięknych zdjęć które zdobią tło nowych zakładek (kart) czasem trafia się sponsorowana grafika. To nowy format reklam, który dzieli się z uczestnikami programu Brave Rewards, czyli użytkownikami przeglądarki aż 70% przychodu. W osobnym artykule pisaliśmy więcej o tym jak zarabiać na Brave, natomiast tu skupimy się na opisaniu tego ciekawego pomysłu na reklamę. 

Wystarczy zatem, że używasz przeglądarki Brave po polsku i w sposób nieinwazyjny oraz szanujący prywatność zarabiasz dodatkowe środki. Możesz również w dowolnym momencie zrezygnować z tego typu reklamy za pomocą ustawień w panelu lub ustawień nowej karty.

Jak dokładnie wygląda nowy format reklamy?

Reklama na nowej karcie bezpośrednio łączy użytkowników z reklamodawcą z zachowaniem pełnej prywatności czyli bez śledzenia użytkownika. Jest to więc bardzo przyjazny format, który w znacznym stopniu powinien usprawnić ekosystem nagród Brave.

Format reklamy to duża grafika w tle oraz małe logo w lewym dolnym rogu. Logo jest jednocześnie odnośnikiem do strony reklamodawcy. Odwiedzenie tej strony nie jest niezbędne aby otrzymać wynagrodzenie. Grafika tła jest każdorazowo dobrana i zatwierdzona przez zespół deweloperów przeglądarki, zatem możemy spodziewać się ładnych zdjęć, które w żaden sposób nie przeszkadzają w używaniu przeglądarki. co więcej, w naszej ocenie wręcz ją wzbogacają bo niejednokrotnie zdarzyło się nam zaciekawić konkretnym zdjęciem. Szkoda że nie ma możliwości dowiedzieć się, gdzie zostało ono zrobione.

Kiedy dostanę wynagrodzenie za wyświetlanie sponsorowanych zakładek?

Ponieważ format tych reklam jest nowością, przychody z niego nie są jeszcze na bieżąco widoczne w panelu nagród (ikona trójkąta w prawym górnym rogu). Zarobki będą doliczane każdorazowo przy podsumowaniu miesiąca a nie w dziennych szacunkach. Poczekajmy zatem i zobaczmy jak bardzo dochodowy jest to format reklam. Gdy miesiąc się skończy, postaramy się podać tutaj nasz wynik finansowy.

Pasek narzędzi z oznaczoną ikoną ustawień nagród Brave

Jeżeli jakaś firma jest zainteresowana taką formą promocji, warto napisać do AdSales@brave.com Fajnie by było zobaczyć reklamę którejś z naszych lokalnych biznesów, być może na tle jednego z pięknych, polskich krajobrazów.