Oficjalna premiera Brave v1.0

13 listopada w San Fransicso, Brave Software czyli twórcy przeglądarki Brave ogłosił dziś oficjalną premierę Brave 1.0. Produkt, po wielu miesiącach wdrażania i prac można zatem uznać za gotowy i dopracowany. Brave jest dostępny do pobrania dla systemów Windows, macOS, Linux, Android i iOS w 52 różnych językach.

Jak zaznaczył Brendan Eich, współzałożyciel i dyrektor generalny Brave Software:
„Brave 1.0 to przeprojektowania przeglądarka, która redefiniuje Internet, aby na pierwszym miejscu postawić użytkownika – dzięki prywatnej reklamie opartej na przeglądarce i platformie płatniczej. Dzięki Brave, Internet może być dla wszystkich satysfakcjonującym doświadczeniem, bez konieczności płacenia za utrzymanie prywatności.”

Niestety nadal nie ma polskiej wersji instalacyjnej, więc jeżeli interesuje cię przęglądarka Brave po polsku, musisz samodzielnie zmienić język w ustawieniach.

Jeżeli wcześniej miałeś już zainstalowaną przeglądarkę, zauważysz że niewiele się zmieniło. Produkt dopracowywane był cały czas i dla użytkownika zmiany są niewielkie i płynne. Najistotniejsze, co się zmieniło to udostępnienie platformy Brave Rewards na urządzeniach mobilnych Apple czyli na iPhone’y i iPady.

Zespół Brave podczas firmowego eventu
Zespół Brave Software podczas firmowego eventu. Źródło: brave.com

Głównie funkcje Brave 1.0

Brave łączy prywatność z cyfrową platformą reklamową opartą na blockchain. Zasadniczo zmienia to sposób, w jaki użytkownicy, wydawcy i reklamodawcy wchodzą w interakcje online. Mniej reklam, i śledzenia (bezpieczeństwo) za to lepiej dopasowane treści. Dodatkowo przeglądarka zapewnia użytkownikom prywatne, bezpieczniejsze i 3 do 6-krotnie szybsze przeglądanie Internetu. Czego chcieć więcej

Wraz z wprowadzeniem Brave 1.0 użytkownicy mają dostęp do pełnego zestawu unikalnych funkcji, w tym:

Jak to jest że jest za darmo?

Tak. Pobieranie i używanie przeglądarki w pełnej funkcjonalności jest całkowicie za darmo. Co więcej, możesz zarabiać na używaniu Brave. Firma Brave jasno informuje, że finansuje projekt za pośrednictwem nowej platformy reklam i nagród (Brave Rewards) oraz tokenów BAT.