Nowa aktualizacja Brave dla Android to jeszcze lepsze osiągi!

Szybkość Brave dla Android

Jak podaje oficjalne źródło, wraz z aktualizacją przeglądarki Brave dla Android do wersji 1.5.120 dostajemy zupełnie przebudowany produkt. W związku z tym zyskaliśmy następne 5% oszczędności baterii i 3% oszczędności pamięci i procesora.

Stało się tak dzięki całkowitej przebudowie wersji Brave pod Android. Nowa wersja oparta jest na tym samym repozytorium kodów Chromium, co nasza wersja na komputery stacjonarne. Dzięki temu pozwala na łatwiejszą implementację funkcji i poprawek zarówno na komputerach i urządzeniach mobilnych. Wszystko dzięki ujednoliconej bazie kodu. Zaowocuje to na przykład łatwiejszą obsługą rozszerzeń na obu urządzeniach.

Wygląd i interfejs użytkownika nowej wersji Brave dla Android pozostaje taki sam, ale zapewnia lepszą wydajność w porównaniu do poprzedniej wersji (1.5.9):

Oczywiście są to dodatkowe zyski na wydajności, które w porównaniu z wiodącymi producentami przeglądarek i tak były imponujące (30–50% przepustowości i zmniejszenie zużycia baterii w porównaniu z Chrome, Firefox i Opera). Więcej przeczytasz w artykule Brave vs Chrome i Firefox. Jak bardzo jest szybsza?

Jak wiadomo, dla twórców Brave oprócz anonimowości, wydajność jest jednym z kluczowych czynników przy budowie oprogramowania. Za to bardzo tą przeglądarkę cenimy. Dlatego opracowane zostało narzędzie do testowania baterii urządzeń podczas korzystania z przeglądarki Brave po Polsku. Przy każdym następnym uruchomieniu aplikacji, bateria powinna być już w większym stopniu oszczędzana.

źródło: YouTube, kanał Brave