Dawanie napiwków w Brave (Twitter, YouTube, WWW)

Pewnie niejednokrotnie przekonałeś się jak trudno znaleźć dobrą i wartościową treść w Internecie. Większość stron i blogów oferuje przekopiowane lub niesprawdzone dane. Tak niestety wygląda współczesna sieć. Stara, dobra szkoła dziennikarstwa odchodzi w niepamięć na rzecz szybko dostarczanych, krótkich informacji. Żyjemy coraz szybciej i takiemu przekazowi niestety łatwiej się przebić. Wszystko musi być tu i teraz. Ale czy trzeba się na to zgadzać?

Twórcy przeglądarki Brave stanęli przed tym dylematem i pozwolili nam chociaż w małej części stworzyć Internet lepszym poprzez wspieranie ulubionych twórców (Twitter, Youtube, strony Internetowe itd.). Do tego służą napiwki Brave w postaci tokenów BAT (Basic Attention Token).

Poniżej opiszemy w jaki sposób takie napiwki przekazywać. Jeżeli natomiast jesteś twórcą internetowym i zastanawiasz się w jaki sposób je otrzymać – zobacz artykuł na temat zarabiania na Brave Rewards.

Najpierw trzeba otrzymać BAT

Używając przeglądarki Brave zarabiasz wirtualne ‚pieniądze’. Najlepiej w tym celu w ustawieniach nagród włączyć wyświetlanie reklam. Od czasu do czasu proponowane będą tobie strony do obejrzenia czy inne reklamy (zależnie od kraju w którym się znajdujesz) za które otrzymasz tokeny BAT. Wszystkie ustawienia, wraz z twoimi zarobionymi środkami widoczne są w prawym górnym rogu, pod ikonką trójkąta (screen).

Napiwek w Brave

Tak zarobione tokeny przekazać można ulubionym twórcom Internetowym (blogerom, właścicielom stron itd.). Oni mogą je spieniężyć lub wykorzystać do innych celów.

Jak przekazać napiwek Brave innym?

Najprościej – włączając w ustawieniach Nagród Brave automatyczne wspieranie. Aby tam wejść wklej w pasek adresu: chrome://rewards/. W ten sposób przeglądarka samodzielnie podzieli twoje napiwki na wszystkich zarejestrowanych twórców wg czasu który spędzasz na ich stronach. To sprawiedliwe i najprostsze rozwiązanie.

Jeżeli zależy tobie na pełnej kontroli swoich napiwków lub przekazanie ich w całości jednej osobie, musisz wyłączyć tę opcję. Następnie wejdź na stronę, kanał YT lub Twitter użytkownika którego chcesz wesprzeć i kliknij w ikonę trójkąta w prawym górnym rogu. Będziesz tam mógł ustawić jednorazowy lub cykliczny napiwek.

Oczywiście wydawca, którego chcesz wesprzeć powinien wcześniej sam pobrać przeglądarkę Brave oraz zarejestrować się w programie Brave Rewards. W przeciwnym wypadku nie będą mogli otrzymać napiwku a ty go przekazać (ikona trójkąta będzie szara).

Napiwek Twitter w przeglądarce Brave

W przypadku Twittera sprawa jest jeszcze prostsza. Dzięki współpracy obu firm, zalogowani do Twittera użytkownicy przeglądarki Brave, mogą w łatwy sposób za pomocą odpowiedniej go przycisku przekazać swój napiwek. Całość jest tak prosta, że za wytłumaczenie powinien wystarczyć screen otwierający ten artykuł.