Zarabianie na Brave. Czym jest i jak działa Brave Rewards?

brave-rewards

W dużym skrócie – używając przeglądarki Brave zarabiasz wirtualne 'pieniądze’, którymi możesz podzielić się z ulubionymi twórcami, wspierając ich pracę. 

Funkcja ta, zwana Brave Rewards dostępna jest pod ikoną trójkąta w prawym rogu paska wyszukiwania. Zgromadzone środki (zwane tokenami) można potem przekształcić w prawdziwą gotówkę. Zatem, oprócz innych zalet, używanie tej przeglądarki jest również opłacalne. 

1. Zarabiasz tokeny surfując po Internecie

Otrzymujesz tokeny BAT za używanie przeglądarki oraz oglądając reklamy.

2. Otrzymujesz tokeny jako napiwek jako twórca Internetowy

Twoi subskrybenci, followersi czy czytelnicy mogą automatycznie lub jednorazowo przekazać przekazać część swoich tokenów.

3. Polecasz przeglądarkę Brave

Rejestrojesz się w programie i dodajesz swoje strony WWW, konta YouTube lub Twitter. Dzięki temu możesz zarabiać 2USD polecając przeglądarkę (szczegóły) lub otrzymywać napiwki od jej użytkowników.

4. Zebrane tokeny BAT możesz wypłacić jako gotówka

Gdy zalogujesz się w Brave Rewards Creators i założysz darmowy wirtualny portfel, możesz dowolnie zarządzać zgromadzoną kryptowalutą BAT. Istnieje możliwość wypłacenia jej jako PLN.

Czym jest Basic Attention Token?

Używając przeglądarki Brave, gromadzisz tokeny Basic Attention Token (BAT). Jest to zdecentralizowana platforma oparta na sieci blockchain Ethereum (ETH). Brzmi groźnie ale tak nie jest. Pewnie słyszałeś o Bitcoinie? BAT to kryptowaluta, a konkretnie token oparty na podobnych zasadach, którą użytkownicy przeglądarki Brave mogą dzielić się z ulubionymi twórcami za pomocą zakładki Brave Rewards. 

Tokeny BAT można również gromadzić samodzielnie, by w dogodnym momencie zamienić je na gotówkę.

Sposoby zarabiania w Brave - token BAT i Brave Rewards

Tokeny BAT zarabiać można na kilka sposobów:

Dostęp do tych funkcji możliwy jest poprzez ikonę trójkąta w prawym rogu. Aby wspomóc ulubionego twórcę wystarczy będąc np. na jego kanale YouTube czy stronie WWW kliknąć te ikonę i przekazać swoje tokeny.

Jeżeli chcesz zarabiać tokeny jako twórca lub polecać stronę, musisz zarejestrować się w Brave Rewards Creators i dodać tam swoją stronę WWW, kanał YouTube lub konto Twitter. Konto takie należy powiązać z portfelem kryptowalutowym Uphold. To miejsce, gdzie gromadzone będą bezpiecznie Twoje tokeny BAT i skąd możesz je wypłacić lub zamienić na złotówki.

Być może brzmi to skomplikowanie ale zapewniam że tak nie jest. Program Brave Rewards nie tylko pomaga wynagradzać ulubionych twórców ale również może stać się sposobem na zarobienie dodatkowego grosza.