Brave Rewards Polska zmniejsza prowizje za polecania

Niskie prowizje Brave Rewards

Zgodnie z przekazaną niedawno informacją, prowizje z polecenia przeglądarki Brave od 1 października 2019 zostały drastycznie zmniejszone. Dotychczas była to kwota 5$ za 30 dni używania (a konkretnie  równowartość USD w kryptowalucie BAT). Od października 2019, dla osób zarejestrowanych w Brave Rewards Polska za polecenie wypłacane jest jedynie 2$.

Zmiany w systemie poleceń programu partnerskiego Brave Rewards

Jak tłumaczy oficjalne źródło, spadek stawki spowodowany jest decyzją biznesową. Zależy im głównie aby przeglądarka Brave instalowana była w krajach w których wyświetlane są reklamy na których zarabiają. W Polsce niestety brak jest struktur firmy Brave Software a co za tym idzie również reklamodawców dzięki którym mogą zarobić. Co prawda reklamy się wyświetlają ale nie jest ich dużo.

Niestety nie udało nam się ustalić czy zmiana dotyczy klientów którzy zostali pozyskani po pierwszym października czy dopiero osób które przez 30 dni używały przeglądarki Brave. Czyli czy kwota pomniejszana jest od dnia pobrania przeglądarki czy dopiero w momencie naliczenia prowizji po 30 dniach użytkowania. Daje to miesięczną rozbieżność

Nowy cennik prowizji

Dotychczas stawka za poleconego użytkownika, który korzystał z przeglądarki Brave wynosiła 5 USD, niezależnie od tego w którym kraju użytkownik został pozyskany. Obecnie uzależnione jest to od lokalizacji wydawcy. Niestety Polska znalazła się w prawie najgorszym koszyku, czyli w grupie nr 4 ze stawką 2$ w Basic Attention Token.

Brave Rewards prowizje wg krajów
źródło: support.brave.com/hc/en-us/articles/360025284131

Dla przypomnienia - jak polecać Brave i zarabiać?

Oprócz innych metod zarabiania tokenów BAT związanych z używaniem przeglądarki (o tym pisaliśmy w artykule o zarabianiu na Brave), zarejestrowani wydawcy Internetowi mogą otrzymywać prowizję za jej polecanie. Konkretnie jest to 2$ za każdą osobę, która pobierze, zainstaluje i będzie używać przeglądarki przez minimum 30 dni.

3 kroki do prowizji

Po zweryfikowaniu kanału (np własnej strony Internetowej, kanału YouTube lub Twitter) i zaakceptowaniu regulaminu zobaczysz w panelu Brave Rewards wykres z trzema danymi:

  1. Pobrania – liczba użytkowników którzy skorzystali z twojego linku i pobrali przeglądarkę;
  2. Instalacje – osoby które otworzyły po raz pierwszy zainstalowany program;
  3. Potwierdzeni użytkownicy – używający przeglądarki przez minimum 30 dni. Prowizje wypłacane są jedynie za te osoby.

Prowizja pojawia się na naszym koncie Brave Rewards po owych 30 dniach, skąd raz w miesiącu przelewana jest w wybranej przez nas walucie na powiązane i zweryfikowane konto Uphold. Stamtąd można ją wypłacić na własne, prywatne portfele.